Mieszkania na sprzedażDomy na sprzedażDziałki na sprzedażObiekty komercyjne na sprzedaż
Mieszkania na wynajemDomy na wynajemDziałki na wynajemObiekty komercyjne na wynajem
Formularz kredytowy
Zgłoś swoją ofertę nieruchomości
Kupimy nieruchomość za Ciebie
Formularz kredytowy

Wydarzenia

Wtorek, 3 kwietnia 2012

Lokale użytkowe w renomowanej części Przemyśla.

Przemyśl, lokal użytkowy o pow.  150,47; 83,03; 79,88 i 42,54 m2 (z możliwością połączenia z sąsiednim)  położony na parterze budynku  mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Moniuszki - Tarnawskiego w Przemyślu. wybudowanego przez TBS i sprzedawanego systemie  deweloperskim.
Ten  i pozostałe 3 lokale przystosowane są do korzystania przez osoby niepełnosprawne.
Przeznaczone mogą być pod działalność:

-  handlową,

- usługi,

- kancelarie prawnicze,

- przedszkole,

 - usługi medyczne.

To idealne ze wzglądu na odległość do Sadu Okręgowego jaki Rejonowego miejsce pod kancelarie prawnicze, a ze względu na brak podobnych działalności w pobliżu na przedszkole, żłobek z możliwością wykorzystania przyległego terenu na plac zabaw, usługi medyczne (pod nr.6 na ul. Tarnawskiego mieściło się  kiedyś pogotowie ratunkowe) a także usługi i działalność handlową.

Bardzo korzystna cena – równa cenie sprzedawanych lokali mieszkalnych.

Historycznie - dzielnica inteligencji, ludzi zamożnych i przedsiębiorczych.

 Historia dzielnicy:

Przemyśl, ul.Tarnawskiego (wcześniej Średnia)/ Moniuszki – to ulice leżące w dzielnicy Starego Miasta.

Przedwojenna  „Kreyczówka” (Krejczówka) wraz z ul.Puszkina (dawniej Potockiego), Kilińskiego, Frankowskiego, Prusa, Głowackiego należą  to najpiękniejszych i najstarszych ulic przedwojennego Przemyśla i tak naprawdę obecnego Podkarpacia. W czasie Twierdzy w pobliżu uli znajdowały się austryjackie koszary i magazyny żywościowe.

To dzielnica budownictwa secesyjnego, bramy, balkony hełmy dachów i ogrodzenia z epoki

 To przedwojenna dzielnica oficerów wojska polskiego, lekarzy, mecenasów prawa i sztuki, bogatsi urzędnicy, przedsiębiorcy

Mieszkali tutaj oficerowie Twierdzy Przemyśl, być może  Władysław Sikorski (1941-1918),

Po drugiej stronie ulicy Dworskiego znajduje się willa Frenkla nr 39 siedziba Komendanta TwierdzyHermana Kusmanka

Po wojnie zdewastowana, zasiedlona przez ludność z przydziału mieszkaniowego  zaczęłą z czasem podupadać. W latach 50-tach trzymano w ogródkach i komórkach krowy i drób (!) a ówcześni mieszkańcy (?) mocno zdegradowali nie swoje mienie i należało czekać do czasów obecnych aby uległo to zmianom.

W chwili obecnej coraz więcej mieszkań jest już wykupionych na własność lub odzyskiwana przez byłych lub nabywana przez nowych właścicieli przez co dzięki środkom własnym  jak i dofinansowaniu Konserwatora zabytków nabiera na nowo blasku i koloru.

W chwili obecnej mieszkania kupują tutaj ludzie majętni, a ceny w nowych ekskluzywnych kamienicach jak w nowo wybudowanych domach wielorodzinnych wg. standardów i projektów znanych nazwisk projektantów krakowskich sięgają najwyższych cen w Przemyslu.

Dzielnica jest jedną z najbardziej perspektywicznych dzielnic miasta.

 

 Mieszkańcy dzielnicy:


Generał. Władysław Anders

Generał broni Wojska Polskiego, Polityk, Kawaler orderu Virtuti Militari odznaczony za zasługi w wojnie polsko-bolszewickiej, dowódca II Korpusu Polskiego . Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944-1945. Ranny mieszkał w willi z żoną w grudniu 1939 roku .

 

Generał Bronisław Majewski

Był zawodowym lekarzem w armii austriackiej. Długoletni komendant Szpitala Wojskowego i szef sanitarny CK X. W 1912 r dosłużył się stopnia generała lekarza, to równorzędny stopień z generałem. brygady armii austriackiej. Podczas I wojny światowej, szef sanitarny i naczelny chirurg 2 i 1 Armii austriackiej.

 

Danuta Mosiewicz-Mikuszowa

Przemyska harcerka, łączniczką i kurierka Komendy ZWZ-AK, pseudonim „Magda", wywieziona do Auschwitz-Birkenau Odznaczona najwyższym odznaczeniem bojowym Orderem Wojennym „Virtuti Militari", Krzyżem Walecznym i Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami. Autorka książki „Wspomnienia”.

 

Leonard Konopelski

Urodzony w 1942 roku w Przemyślu. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, następnie w Warszawie. Artysta jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach.

KONIECZNIE POOGLĄDAJ ZDJĘCIA DZIELNICY (poniżej).

Galeria

powiększ powiększ powiększ
     
powiększ powiększ powiększ
     
powiększ powiększ powiększ
     
powiększ powiększ powiększ
     
powiększ powiększ powiększ
     
powiększ powiększ powiększ
     
powiększ powiększ powiększ
     
powiększ powiększ powiększ
     
powiększ powiększ powiększ
     
powiększ powiększ powiększ
     
powiększ powiększ powiększ
     
powiększ powiększ powiększ
     

Zapisz się do newslettera

Polska Federacja Rynku NieruchomościRzeszowskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie NieruchomościamiMLS RzeszówFagora.pl - portal wiarygodnych ofert nieruchomości tylko od specjalistówRealtor.comWorldpropertiesKarta Praw Klienta PośrednikaPrzemyśl - nasze miasto całą dobęPrzemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X Zamknij

Stat4u